Mini zoo “Lauku sēta”

Ēzelīši, pundurkaziņas, poniji, aitiņas, vistiņas, gaiļi, zirdziņi, lamas, gotiņa, pāvi, tītari un citi dzīvnieki mums saistās ar kārtīgu un lielu lauku sētu. Cilvēki (ģimenes), kas dzīvo lielās pilsētās, nereti alkst apskatīt lauku sētu un tajā dzīvojošos dzīvniekus, tāpēc mūsdienās tiek piedāvāti vairāki risinājumi, jo, piemēram, ikvienam ir dota apmeklēt mini zoodārzu “Lauku sēta”, kas atrodas Ozolnieku novadā, “Jaunaudzes”, Cenu pagastā (netālu no Jelgavas).

Zoo “Lauku sēta” ir jauka vieta mierīgām pastaigām pa lauku sētas teritoriju, tajā pašā laikā apskatot aplokos dzīvojošos lauku dzīvniekus.

“Lauku sēta” atrodas tikai 35 km attālumā no Latvijas galvaspilsētas Rīgas, toties 10 km attālumā no skaistās un ievērojamās pilsētas Jelgavas.

Maksa par mini zoo apmeklēšanu ir salīdzinoši niecīga, tā kā tev nebūs jāuztraucas par to, kuru no īstermiņa aizdevumiem labāk izvēlēties, lai apmeklētu šo kluso un mierīgo atpūtas vietu kopā ar savu ģimeni.

Mini zoo ir pieejams arī bērnu rotaļu laukums, piknika vieta “Pundurīšu paradīzē”, kurā ietilpst nojume, ugunskura vieta, soli un galdi (līdz 50 personām), grils, futbola laukums ar bumbu. Šī ir ideāla vieta, kur pavadīt dažādus pasākumus un svinības, it īpaši dažādas bērnu ballītes. Bērni būs sajūsmā par šo vietu.

Mini zoodārzs uzņem arī tūristu grupas (sākot no 20 cilvēkiem), taču tad ir iepriekš jāvienojas par konkrētu zoodārza apskates datumu un laiku ar telefona (27171712) vai e – pasta (zoolaukuseta@inbox.lv) palīdzību.

Ja nezināt, kur doties skolēnu ekskursijā, tad “Lauku sēta” ir domāta tieši priekš jums, jo šajā mini zooloģiskajā dārzā skolēniem ir pieejama ne tikai pastaiga pa lauku sētu, bet arī saimnieces stāstījums par dzīvniekiem, kā arī dažādas atrakcijas ar dzīvniekiem saimnieces pavadībā – vizināšanās ar poniju vai ēzelīti (bērniem ar svaru līdz 40 kg), zivju barošana u.c. nodarbes.

Skolēniem un bērnu dārza audzēkņiem tiek piedāvāti trīs komplekti (programmas): pirmajā komplektā ietilpst zoodārza apmeklējums gidu pavadībā ar aizraujošu stāstījumu par dzīvniekiem, dzīvnieku barošana; otrajā komplektā ietilpst zoodārza apmeklējums gidu pavadībā ar aizraujošu stāstījumu par dzīvniekiem, dzīvnieku barošana, viens aplis ponija vai ēzeļa mugurā; trešajā komplektā ietilpst zoodārza apmeklējums gidu pavadībā ar aizraujošu stāstījumu par dzīvniekiem, dzīvnieku barošana, viens aplis ponija vai ēzeļa mugurā, kā arī piknika vieta (uzturēšanās piknika vietā līdz 3 stundām). Skolotājiem, gidiem un autobusa šoferiem – bezmaksas apmeklējums.

Svarīgi ir piebilst, ka dzīvnieku barošana ar līdzi paņemto pārtiku ir kategoriski aizliegta, toties zoodārzs piedāvā iespēju barot dzīvniekus saimnieces pavadībā ar iepriekš sagatavotu (speciālu) pārtiku.

Tuvojoties lieliem svētkiem, piemēram, Ziemassvētkiem, mini zoo “Lauku sēta” aicina ikvienu doties pie Ziemassvētku vecīša, kurš dzīvo pašā meža maliņā (zoodārzā) kopā ar palīgiem rūķiem un draugiem: ēzelīšiem, gotiņu, lamu, ponijiem, aitiņām un mūlīti. Bieži vien arī zoodārzs “Lauku sēta” aicina svinēt Lieldienas kopā ar zvēriem, krāsojot un ripinot olas, šūpojoties, atpūšoties u.c.

Zoodārzs “Lauku sēta” savus apmeklētājus gaida ne tikai darba dienās, bet arī brīvdienās (sestdienās, svētdienās), tāpēc tā ir lieliska vieta, kur doties ar ģimeni brīvdienās.

Noderīgi ir apmeklēt arī citus Latvijas zoodārzus, piemēram, mini zoo “Dobuļi” Iecavā, Rīgas Zooloģisko Dārzu, Rīgas Zooloģiskā dārza filiāli “Cīruļi”, Savvaļas dzīvnieku dārzu “Saulītes”, Dzīvnieku dārzu “Zaķīši” u.c., jo katrs nosauktais zoodārzs izceļas ar kaut ko oriģinālu un īpašu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *